Lokalizacja Domów

Osiedle "Domy na Wzgórzu" położone jest w sercu bardzo dynamicznie rozwijającego się Straszyna, na obrzeżach aglomeracji Trójmiejskiej.

Blisko tu do szkoły, przedszkola, poczty i stale powiększającej się sieci placówek handlowych. Inwestycja zlokalizowana jest na wzniesieniu, z widokiem na Straszyn i panoramę rzeki Radunia. Malownicza okolica sprzyja spacerom, wycieczkom rowerowym, oraz innym formom zdrowego trybu życia. Blisko stąd w Bory Tucholskie, czy nad Jeziora Kaszubskie.

2 min
do Obwodnicy Trójmiejskiej i Południowej
5 min
do początku autostrady A1
7 min
do drogi ekspresowej S7 (Warszawa)
10 min
do Pruszcza Gdańskiego
15 min
do centrum Gdańska
15 min
do lotniska
25 min
do centrum Gdyni
30 min
do Tczewa
30 min
do Starogardu Gdańskiego
Idealny dojazd na Kaszuby (u wylotu przyszłej Obwodnicy Metropolitalnej)

Strategiczna lokalizacja i szybki dojazd do Trójmiasta

Straszyn cechuje wymarzone położenie na mapie komunikacyjnej Trójmiasta. Bliskość od skrzyżowań obwodnic Południowej, Trójmiejskiej i Metropolitalnej (planowana) oraz autostrady A1 gwarantuje sprawny dojazd w każdy zakątek Trójmiasta, Pomorza i Polski.

Idealne miejsce na relaks i aktywny wypoczynek

Osiedle Domy na Wzgórzu zlokalizowane jest na skraju lasu straszyńskiego. Jest idealnym miejscem wypadowym na wycieczki rowerowe, spacery po lesie, nordic walking lub jogging. Blisko stąd nad jezioro straszyńskie i nad promenadę nad rzeką Radunia.

Przedszkola i placówki edukacyjne

Straszyn oferuje kompleksowe zaplecze edukacyjne takie jak przedszkola, szkołę podstawową i gimnazjum. Twoje dziecko będzie mogło dojść do szkoły spacerem lub wygodnie dojechać ścieżką rowerową, bezpiecznie przekraczając ulicę starogardzką na światłach.

W Straszynie nie straszy...

Placówki usługowo-handlowe i komunikacja miejska

Dynamiczny rozwój Straszyna i okolic stymuluje powstawanie nowych punktów handlowych i usługowych. Zaczynają tu inwestować duże sieci handlowe. Jest już Biedronka, budowę rozpoczyna Lidl. Z Domów na Wzgórzu dojdziesz chodnikiem lub dojedziesz ścieżką rowerową do delikatesów, na pocztę, czy do apteki. Wieczorem możesz wybrać się na pizzę i zahaczyć o sklep nocny.

Funkcjonuje regularne połączenie autobusowe łączące Straszyn z centrum Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i Kolbudami.

Dojazd do osiedla

Kierując się od Obwodnicy przez Straszyn główną drogą (ulicą Starogardzka - droga wojewódzka nr 222) w kierunku Starogardu Gdańskiego i przejechawszy mostem nad rzeką Radunia, po chwili miniesz po swojej lewej stronie budynek firmy Parkan. Skręć w lewo i podążaj za drogowskazami.

W Straszynie nie straszy

Miejscowość Straszyn położona jest w dolinie rzeki Raduni, 10km na południowy zachód od Gdańska. Aktualnie Straszyn pełni funkcję przedmieścia i sypialni Gdańska, a ze względu na swój dynamiczny rozwój, bliskość natury i atrakcyjne położenie komunikacyjne jest często nazywany drugą Osową. W Straszynie zlokalizowane jest ujęcie wody pitnej dla Gdańska oraz trzy zabytkowe elektrownie wodne. Nieopodal Kościoła św. Jacka do spacerów zachęca malownicza aleja kasztanów wpisana do grona pomników przyrody wraz z ogromnym głazem skalnym położonym tuż za kościołem. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Domy na Wzgórzu znajdują różnorodne plenery zachęcające do spacerów i jazdy rowerem w terenie. Przepiękną wijącą się wśród łąk i lasów Radunią organizowane są spływy Kajakowym Szlakiem Elektrowni Wodnych. Działające po dziś dzień elektrownie, z których najstarsza pracuje od 1910 roku, udostępniane są zwiedzającym. Straszyn oferuje bogatą siatkę ścieżek rowerowych. Budowaną właśnie ścieżką rowerową wzdłuż ulicy starogardzkiej dostaniesz się do centrum Straszyna, a dalej do Pruszcza Gdańskiego lub Kolbud. W planach jest również przedłużenie ścieżki rowerowej do Starogardu Gdańskiego.